Bezkontakta kartēm palielinās limiti

Latvijas vadošā banka – Swedbank, no š.g. 1. aprīļa ir palielinājusi norēķināšanās limitu visām bezkontakta kartēm līdz 25 eiro. Tas nozīmē, ka turpmāk, lai norēķinātos par summu līdz 25 eiro atliks tikai pielikt karti pie karšu nolasītāja un summa tiks novilkta no jūsu konta. Šis neapšaubāmi ir kārtējais solis, lai mazinātu skaidras naudas apriti, turklāt daudz efektīvāks nekā vienkārši pieņemt noteiktus likumdošanas aktus, kas nosaka ierobežojumus. Cilvēkiem patīk ērtības un šāds ātrs un viegls norēķinu veids tiem atņems argumentus, kādēļ būtu ikdienā jānorēķinās ar skaidru naudu.

Šādu paziņojumu visi Swedbank klienti saņēmā savā interneta bankā:

“No 2018. gada aprīļa vidus visām bezkontakta kartēm mainās norēķinu limits – 10 eiro vietā bez PIN koda ievadīšanas tagad varat norēķināties par pirkumiem līdz 25 eiro. Tas nozīmē, ka ātri un ērti norēķini ar bezkontakta kartēm tagad ir izmantojami vēl plašāk un biežāk. Šādu lēmumu ir pieņēmusi Komercbanku asociācija, ņemot vērā banku nozares datus par vidējo bezkontakta karšu norēķinu summu un vidējo limita summu Eiropā. Noteikums attiecas uz visu banku izsniegtajām bezkontakta maksājumu kartēm.

Šobrīd ar bezkontakta kartēm var norēķināties apmēram 20 000 vietās visā Latvijā, un saskaņā ar starptautisko maksājumu karšu organizāciju prasībām visām karšu maksājumu pieņemšanas ierīcēm būs jānodrošina bezkontakta norēķini no 2020. gada 1. janvāra. Tāpat kā līdz šim, drošības nolūkos bezkontakta kartēm atsevišķos gadījumos tiks prasīts ievadīt PIN kodu, lai pārliecinātos, ka karte ir tās īpašnieka rokās.”

Redzēsim, vai šis solis spēs mazināt banku pozīciju zaudēšanas ātrumu ātro kredītu uzņēmumiem, kas aizvien aktīvāk darbojas privātpersonu segmentā. Viens gan ir skaidrs, turpmāk maksājumu karte būs jāsargā vēl vairāk nekā iepriekš no nejaušas pieskaršanās pie karšu lasītāja, lai nepaliktu nabagāks. Iepriekš šāda piesardzība bija vajadzīga tikai braucot Rīgas satiksmes uzturētajā sabiedriskajā transportā, lai nezaudētu kādu braucienu etalonā.