Kas ir paypal ?

Paypal ir pasaulē populārākais elektronisko norēķinu veids, kura pakalpojumus izmanto vairāki simti miljonu cilvēku visā pasaulē. Izmantojot paypal Tu iegūsti drošus norēķinus, jo paypal garantē, ka problēmu gadījumā atgūsi savu naudu ar viņu palīdzību. Lielāka aizsardzība pircējiem garantē vairāk darījumus internetā un rezultātā pieaug arī paypal peļņa, jo viņi ņem komisijas maksu no pārdevējiem par katru pārdoto preci vai pakalpojumu.

Šobrīd arī Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja izmantot paypal pakalpojumus. Viss, kas vajadzīgs ir kredītkarte (mastercard, visa) un epasts. Lai izveidotu paypal kontu ir jāreģistrējas paypal mājaslapā un Latvijas iedzīvotājiem arī jāpārskaita 1,5 eiro uz paypal kontu. Šī summa kalpo kā apstiprinājums, ka esi attiecīgā bankas konta īpašnieks. Vēlāk šis maksājums tiek pārskaitīts atpakaļ uz tavu bankas kontu. Tie latvieši, kas dzīvo Rietumeiropas valstīs vai ASV vai izveidot paypal kontu un pārskaitīt uz to attiecīgu naudas summu, nepiesaistot savu kredītkarti. Tā kā Austrumeiropas valstis neliekas tik uzticamas, tad latviešiem šāda iespēja netiek piedāvāta.

Galvenie riski
Norēķinoties ar paypal nav risku, jo uzņēmums garantē pirkumu drošību. Tajā pašā laikā attiecībā uz pakalpojumiem ir iespējamas problēmas. Ja iegādāsies elektroniskos pakalpojumus, tad atgūt savu naudu nevarēsi, jo par šādiem pirkumiem kompensācija nepienākas. Šī iemesla dēļ ir svarīgi pirms pirkumu veikšanas rūpīgi izvērtēt, vai un, cik droša ir konkrētā tīmekļa vietne un vai esi gatavs piedzīvot vilšanos, ja pakalpojums nebūs tāds kā cerēts. Protams, lai piesaistītu klientus daļa uzņēmumu nereti sola iespēju saņemt naudu atpakaļ 30, 60 vai 90 dienas, taču reālā dzīvē ne vienmēr tas notiek, bet, ja notiek ir iespējams, ka atgūsti tikai daļu no līdzekļiem.
Vai paypal ir izdevīgs ?
Jā.
Kā reģistrēties paypal ?
Lasi informāciju raksta sākumā.
Nevaru reģistrēties payapal. Ko darīt ?
Pārbaudi vai tava karte atbilst paypal nosacījumiem. Dažas debetkartes, piemēram, visa electron var netikt atbalstītas. Atbildes uz jautājumiem atradīsi, sazinoties ar savu banku.
Kādas ir alternatīvas ?
Viena no alternatīvām, lai iepirktos internetā ir savas kredītkartes izmantošana. Drošības dēļ vērts ieviest atsevišķu karti pirkumiem internetā. Ikdienā šajā kartē naudu nevajadzētu glabāt, bet brīdī, kad vēlies pasūtīt biļetes vai veikt kādus pirkumus, pārskaiti attiecīgo naudas summu, plus dažus eiro pa virsu drošībai. Sargi pats sevi un Dievs tevi sargās.