Kur dabūt kredītu izdevīgāk?

Kad rodas steidzdaa vajadzība pēc aizņēmuma ir būtiski ņemt vērā virkni faktoru. Vairumā gadījumu cilvēkiem šāda vajadzība rada diskomfortu un ir vēlme nokārtot lietu pēc iespējas ātrāk. Tas nav pareizi. Finanšu darījumos katra nianse ir svarīga un nereti ir izdevīgāk neiet uz darbu pat nedēļu un atrast izdevīgāko piedāvājumu nekā izvēlēties pirmo kredīta variantu, kas tiek piedāvāts reklāmās. Viena no biežākajām kļūdām, kas tiek pieļauta Latvijā ir nepārdomāta aizņemšanās. Sevišķi spilgti tas izpaužas situācijās, kad naudu vajag steidzami un liekas, ka sms kredīts vai ātrie aizdevumi palīdzēs atrisināt visas problēmas. Tie, protams, ir maldi, jo ātro kredītu uzņēmumos ir vieni, ja ne paši augstākie procenti Latvijas republikā. Lai arī mūsu dienās pat bankas nekautrējas par patēriņa kredītu pieprasīt līdz pat 36% gadā, tomēr nebanku kredītu devēji šīs likmes pārsniedz pat vairākas reizes.

Galvenā to priekšrocība gan ir pavisam cita – ātrums. Ja vajag naudu tūlīt un tagad, tad ātrie kredīti internetā var izlīdzēt, taču jāatceras, ka tie ir izdevīgi tikai īstermiņā. Cilvēki, kam ir stabila alga, nav parādi un aizņemas internetā nelielas summas ir uzskatāmi par saprātīgiem. Viņiem nav problēmas atmaksāt ātro kredītu parādus no nākamās algas un rezultātā darījums ir uzskatāms par izdevīgu. Vērts pieminēt, ka aizņemoties pirmajā reizē tiek pieļauts pat aizņemties bez komisijas procentiem, kas klientam ir īpaši izdevīgi. Kredītu devēji šādā veidā cenšas iegūt pastāvīgus klientus, bet aizņēmējam ir iespēja ietaupīt naudas līdzekļus.

Lai aizdevumu internetā vai bankā dabūtu izdevīgāk ir jāsāk draudzēties ar loģisko domāšanu un pēc aizdevuma jādodas tur, kur ir zemākie procenti. Ja esat gatavi sadarboties ar bankām un vajadzīgs ilgtermiņa kredīts, tad ir vērts aprunāties ar savu komercbanku. Otra alternatīva cilvēkiem, kam vajadzīgs ilgtermiņa kredīti ar elastīgu atmaksas termiņu ir kredītkarte. Lai saņemtu kredītkarti ir jābūt labai sadarbībai ar banku un salīdzinoši augstiem ienākumiem (vismaz 700 eiro mēnesī). Kredītkartes iegūšanai vajadzīgas aptuveni 2 nedēļas (no pieteikuma aizpildīšanas brīža). Tie, kas nevēlas gaidīt 2 nedēļas, meklē citus variantus un tādi ir pieejami. Kredītlīnija no 18 gadiem internetā ļauj pieteikties kredītlimitam līdz 3000 eiro. Nauda ir jāatmaksā ne ilgāk kā divu gadu laikā. Procenti neapšaubāmi ir augstāki kā komercbankās, taču reklāmas sola, ka kredītlīniju darba laikā var saņemt jau 15 minūtēs. Piedāvājums ir izdevīgs, jo tā noformēšana (vismaz raksta veidošanas brīdī) bija bez komisijas maksas (atsevišķos uzņēmumos) un arī pirmā naudas izņemšana tika solīta bez komisijas maksas un procentiem. Turpmākajā sadarbības procesā procenti ir jāmaksā tikai par reāli izlietoto naudu.

Praksē tas nozīmē, ka cilvēkiem, kam ir kredītlīnija 1000 eiro, bet iztērēti 250 eiro, procentu maksājumi ir jāveic tikai par tiem 250 eiro, kas nav atmaksāti. Šāds variants varētu būt izdevīgs cilvēkiem, kam ir plānots, piemēram, auto remonts vai dzīvokļa labiekārtošana, taču nav zināms tieši, cik liels aizdevums būs vajadzīgs. Viss iepriekš minētais gan ir spēkā tikai tad, ja pieņemam, ka kredītlīnijas aizdevums tiks atmaksāts maksimāli ātri. Tiklīdz termiņš ievelkas, tā ir skaidrs, ka izmaksas strauji palielināsies un izdevīgums kļūst aizvien mazāks.

No otras puses, ja vienīgā iespēja, kad izremontēt dzīvokli ir atvaļinājums, bet nekur citur savlaicīgi dabūt aizdevumu nav iespējams un pat draugi nepalīdz, tad interneta kredītus ir vērts vērtēt. Cik tas izdevīgi, jādomā katram pašam, jo katram ir sava dzīve, sava izpratne par izdevīgumu u.t.t. Līdz ar izmaiņām likumdošanā nebanku sektorā kredītu izmaksas ir kļuvušas būtiski zemākas, taču izdevīgākie piedāvājumi joprojām tiek sniegti klientiem, kas piesakās finanšu pakalpojuma saņemšanai pirmajā reizē. Tas, protams, nav izdevīgi pret pastāvīgajiem klientiem, jo tieši viņi ir tie, kas sniedz aizdevējiem pastāvīgu naudas plūsmu, taču tāda ir realitāte. Lai situāciju labotu daži ātro kredītu uzņēmumi veido dažādas lojalitāte programmas, taču to skaits ir samērā niecīgs. Turiet acis vaļā. Meklējot, kur dabūt lētāku kredītu neaizmirstiet par veselo saprātu. Jebkurš aizdevums, lai cik izdevīgs tas arī nebūtu agri vai vēlu ir jāatmaksā.